Get Adobe Flash player

Konsultacja telefoniczna: +48 500 053 060   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Eksport na wschód

Certyfikaty Wschodnie

O nas

O nas

Rosja

Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich świadczy profesjonalne usługi certyfikacji na kraje wschodnie takie jak Rosja, Białoruś, Ukraina , Kazachstan, Uzbekistan,…

Co to jest certyfikacja?

Co to jest certyfikacja?

Tagline

Naszym celem jest ułatwienie i jak najlepsze usprawnienie współpracy pomiędzy naszymi Klientami a ich odbiorcami z rynków wschodnich.

Współpracuj z nami

Współpracuj z nami

Tagline

Posiadamy doświadczony zespół pracowników, który gwarantuje sumienną i szybką realizację powierzonych zadań

Certyfikaty Wschodnie

Certyfikaty Wschodnie

Tagline

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w kontaktach z urzędami rynków wschodnich. Zdobędziemy dla Ciebie dokumenty niezbędne do eksportu na te…

Kontakt

Kontakt

Tagline

Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci jak zaistnieć z twoim produktem na rynkach wschodnich.  

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Co to jest znak CE?


Znak CE (prawidłowa nazwa: oznakowanie CE) jest to symbol umieszczany na wyrobie przez producenta tego wyrobu, w celu poświadczenia, że wyrób jest zgodny z odnoszącymi się do niego wymaganiami prawnymi związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Te wymagania prawne zapisane są w ponad 20 dyrektywach Unii Europejskiej (tzw. „dyrektywach nowego podejścia”). Każda z dyrektyw odnosi się do innej kategorii wyrobów, przykładowo: maszyn, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zabawek, wyrobów medycznych, ciśnieniowych, budowlanych itd. Często jeden wyrób podlega kilku dyrektywom jednocześnie, chociaż w takim przypadku umieszcza się na nim tylko jeden znak CE. Nie wolno wprowadzać do obrotu wyrobu bez znaku CE, jeśli podlega którejś z dyrektyw i znak CE jest dla niego obowiązkowy. Nie wolno też umieszczać znaku CE na wyrobie, jeśli nie podlega on żadnej ze wspomnianych dyrektyw. Wyroby, które posiadają znak CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej (w tym oczywiście w Polsce) oraz w Norwegii, Islandii i Księstwie Lichtenstein.